« Wróć do listy pytań

Tłumacz Google (Android) polsko angielski – jak korzystać offline?

+1
0
-1

Korzystam z aplikacji Tłumacz Google na smartfonie z Androidem, ale aplikacja wymaga połączenia z siecią.
 
Jak korzystać z Google Translate offline – bez połączenia z internetem? Chcę wgrać tłumacz polsko angielski oraz może inne języki, zależy od tego ile zajmuje miejsca taki tłumacz Google offline.

Odpowiedzi

16 October 2015
Publiczne

Tłumacz Google może działać w trybie offline. Należy jednak ręcznie wybrać języki, które chcesz mieć dostępne bez potrzeby połączenia z Internetem. Pamiętaj przy tym, że nie wystarczy pobrać j. angielskiego, czy j. niemieckiego. Aby tłumacz działał jako polsko angielski, angielsko polski, polsko niemiecki lub niemiecko polski, musisz pobrać język obcy oraz polski. Bez tego niczego nie przetłumaczysz.
 
Po uruchomieniu aplikacji tłumacza Google masz na górze dwa języki. Kliknij na jakiś, a rozwinie się lista. Na tej liście, po prawej stronie nazwy języka masz strzałkę. Kliknij ją, aby rozpocząć pobieranie. Przed rozpoczęciem pobierania zobaczysz potwierdzenie, na którym będzie podany rozmiar paczki z danym językiem. Wybierzesz też czy ma się pobierać wyłącznie przez WiFi, czy dopuszczasz pobieranie przez sieć operatora.
 
Dla przykładu: język polski czy niemiecki w tłumaczu Google offline zajmują po ok. 200 MB.
 
Polecam również wpis “Zapomnij o słowniku. Nowa funkcja Tłumacza Google znosi największe bariery językowe na świecie”: http://www.spidersweb.pl/2015/07/tlumacz-google-aktualizacja.html  

Więcej informacji na temat funkcji Tłumacza Google znajdziesz tu http://www.spidersweb.pl/tag/tlumacz-google i tu http://www.spidersweb.pl/tag/google-translate

#answer-2283

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź