« Wróć do listy pytań

Smartfony z dystrubcji europejskiej

+1
+1
-1

Witajcie
Chciałbym kupić smartfona. Na allegro fabrycznie nowe telefony tańsze są o kilkaset złotych, pochodzą jednak z “dystrybucji europejskiej” lub “od operatora”. Czy ma ktoś jakieś przykre/pozytywne doświadczenia związane z tym faktem? Wiem, że gdy nie ma się farta, można trafić na smartfona z Anglii i pojawia się problem z kablami. Czy branding operatorski łatwo jest usunąć bez utraty gwarancji? Czy warto oszczędzić te kilkaset złotych i nie kupować w supermarkecie z elektroniką czy też nie?
Pozdrawiam,
Andrzej Głuszak

Odpowiedzi

+1
+1
-1
10 August 2014
Publiczne

Jeżeli kupujesz telefon z dystrybucji europejskiej to właściwie niczym się nie różni. Android, czy iOS mają wbudowany język Polski. Gorzej jeżeli jest to telefon z zagranicznej sieci komórkowej. Wtedy może mieć sim-lock, a zdjęcie tego może być kosztowne i przede wszystkim permanentnie anuluje gwarancję (w ramach gwarancji może to zrobić jedynie ów operator). Branding można usunąć. Jeżeli to jest przykładowo telefon z Androidem, to normalnie można wgrać oryginalny firmware producenta dla naszego regionu bez brandu. Dopóki jest to oryginalny firmware producenta, dopóty gwarancja powinna być respektowana. Oczywiście wgrywa się to zwykle przez narzędzia trzecie, więc różnie to może być, ale przecież oddając do polskiego oddziału serwisu nie musisz tego mówić. Zwykle serwisant jak widzi stockowy rom to nie robi żadnych problemów.

#answer-945
25 August 2014
Publiczne

Hej, ryzyko utraty gwarancji przy zmianie oprogramowania istnieje. Serwisant może uznać takie działanie jako nieuprawnioną ingerencję w oprogramowanie co spowoduje utratę praw gwarancyjnych. Przez zakupem sprawdź czy dany producent ma serwis gwar. w Polsce i czy naprawia tutaj sprzęt kupiony w Unii Europejskiej. Przeważnie tak, ale są wyjątki.

#answer-1001

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź