« Wróć do listy pytań

Pomiar aktywności fizycznych i funkcji życiowych… Opaska?

+1
0
-1

Witajcie.
Zastanawiam się czy jest jakaś opaska lub urządzenie która będzie nadzorowała moją aktywność fizyczną oraz funkcje życiowe, od krokomierza po sen… W sposób wiarygodny i będzie współpracować z Android oraz iOS.
Zacząłem używać aplikacji od Samsunga w S6 Shealth oraz popularnej aplikacji sleep. Aplikacja Samsunga jest całkiem dobra ale potrafi podczas jazdy autem liczyć aktywność, bieganie czy krokomierz… Chciałbym dowiedzieć się jakie są możliwości takich opasek, działają lepiej, jest to bajer czy rzeczywiście funkcjonalne urządzenie? 

  1. Jeżeli chodzi o dobre liczenie kroków, czasu biegu oraz snu, to polecam kupno taniej opaski MiBand. Jeżeli tez chcesz wgrywać ćwiczenia, mieć zliczane pokonane schody itp., to musisz szukać bardziej zaawansowanych modeli.
  2. Przeczytałem Twoj artykuł o tej MiBand, kupię ją ale w Polsce, czekać miesiąc to nie dla mnie :) Mimo wszystko czekam na więcej opinii i propozycji lepszych produktów, trochę szkoda, że jazdy na rowerze nie mierzy. Zależy mi na naprawdę dobrym pomiarze snu, nie mogę się wyspać od pół roku, chciałem przeanalizować swój sen...
    Napisz mi jeszcze czy ta opaska MiBand nie czyta jazdy autem jako bieganie lub spacer?
  3. Lepsze to różnego rodzaju opaski FitBit. MiBand dobrze mierzy sen i nie rozpoznaje jazdy autem jako spacer czy bieganie.

Odpowiedzi

3 November 2015
Publiczne

Właśnie przekonałeś mnie :) Jeszcze poczytałem o Garmin vivofit 2, jawbone up3, polar loop, razer i doszedłem do wniosku, że oferują to samo albo niewiele więcej czasami za kwotę 500 czy 700 zł, wychodzi że Mi jest ze swoją ceną bezkonkurencyjny dla amatora sportu :) Mam nadzieję, że MiBand 2 będzie miał więcej czujników i funkcji, póki co nie czekam i zamawiam. Dzięki za pomoc 

#answer-2294
  1. Mam jeszcze pytanie odnośnie zakładania/ rejestracji konta xiaomi, pobrałem ich aplikację i chciałem się zarejestrować, były dwie opcje: mail i numer telefonu, wybrałem pierwszą opcję, ku mojemu wielkiemu zdziwieniu pod koniec rejestracji w aplikacji pojawia się Gmail przekierowany, do którego mam się zalogować... Trochę wydaje mi się to dziwne by przez ich aplikację rejestrować się na mail... Trochę się zraziłem tym i proszę o pomoc czy to normalna procedura?

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź