« Wróć do listy pytań

Nowy Macbook Pro 13 vs wersja 2015 – co kupić?

+1
0
-1

Mam do Was prośbę o opinię. Waham się pomiędzy zakupem nowej 13 (tej bez touchbara) a zakupem wersji z 2015 roku. Obie chcę doposażyć w 16 GB RAMu. Wielkość dysku nie ma dla mnie znaczenia – chcę najmniejszy.
Nie będę ukrywał, że cena mnie trochę powaliła. Liczyłem, że nowe Maki będą kosztowały podobnie jak stare, stąd moje wątpliwości. Chciałbym jednak podjąć dobrą decyzję, przeżyję dołożenie trochę kasy do nowego modelu, jeśli ma to uzasadnienie. Póki co takiego nie widzę – stary model 2.9 GHz wydajnościowo (GeekBench) wypada podobnie jak nowy 2,0 GHz, dostaję trochę mniejszy komputer i trochę więcej problemów z portami.
Co i dlaczego polecacie zrobić? Czekać na promocje na model 2015 czy brać teraz nówkę?

Odpowiedzi

31 October 2016
Publiczne

Prawdę mówiąć – dużo zależy od tego, czy jesteś gotów poczekać chwilę, aż pojawią się peryferia do nowego MBP 13. Jeśli Thunderbolt 3 nie stanowi dla Ciebie większego problemu, to warto wziąć nową wersję, przede wszystkim ze względu na znacznie lepszy ekran, lepszy touchpad, nową klawiaturę, dużo lepsze głośniki i – jak sam już napisałeś – bardzo zbliżoną wydajność do poprzedniego MBP 13.
Aczkolwiek jeśli te usprawnienia niewiele dla Ciebie znaczą, będziesz równie zadowolony z MBP 13 2015. To nadal bardzo solidna maszyna, która z powodzeniem posłuży Ci przez kilka lat. Jedna rada – nawet jeśli weźmiesz wariant 2015, wybierz wersję z dyskiem 256 GB, nie 128. W nowym MBP 13 masz to w standardzie, a uwierz – nawet jeśli dziś Ci się wydaje, że nie potrzebujesz takiej pojemności, to z czasem podziękujesz sobie, że kupiłeś wersję z większym dyskiem.

#answer-2323
  1. Dziękuję za odpowiedź. Co do dysku- bardziej martwi mnie mały dysk przy sprzedaży niż przy używaniu. W domu wszystkie swoje dane trzymam na NASie 12TB, jedynie na podróż kopiuję parę rzeczy na dysk. Komputer służy mi raczej jako stacjonarka (ma wtedy podpięty monitor zewnętrzny, ampa, klawiaturę itd) i co drugi weekend go odpinam. Czasami też na krótkie wyskoki, dlatego zależy mi na 13".

    Jak widzisz spadek cen modelu z 2015? W Cortlandzie cena ani drgnęła po premierze nowego modelu i dalej wynosi 7739 brutto (87E67F). Za taką kasę to głupio by było nie dołożyć 7 stów i nie kupić nowego ( a przy dyskach o tej samej pojemności różnicy cenowej w zasadzie nie ma)...

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź