« Wróć do listy pytań

Mapy Google offline – jak włączyć?

+1
0
-1

Słyszałem, że Mapy Google mogą działać w tybie offline – bez połączenia z internetem. Wiem, że nie da się wgrać całej Polski, czy innych krajów, ale mi wystarczą mapy małych regionów i konkretnych lokalizacji: lasy, góry itp. – wszędzie tam, gdzie często chodzę, ale nie ma zasięgu, żeby korzystać z map online.
 
Jak właczyć mapy Google offline w telefonie?

Odpowiedzi

16 October 2015
Publiczne

Aby skorzystać z Map Google offline musisz najpierw wybrać i zapisać w pamięći urządzenia mobilnego fragment mapy.
 
Włącz aplikację i znajdź odpowiedni obszar. Obszar, który chcesz zapisać w mapach offline powinien wyświetlać się na ekranie. Następnie kliknij w pole wyszukiwania, które jest widoczne w górnej części ekranu i przewiń listę dostępnych tam opcji i funkcji do samego dołu. Znajduje się tam funckja: “zapisz nową mapę offline”. Wybierz ją. Teraz dostosuj obszar mapy, która zostanie zapisana w trybie offline, przez oddalanie, przybliżanie i kadrowanie mapy widocznej na ekranie telefonu. Teraz wystarczy wybrać przycisk “pobierz”. Może się okazać, że wybrany obszar będzie za duży, wtedy na górze ekranu zobaczysz komunikat: “za duży obszar, powiększ widok”. Zrób to, aby zapisać nowy, mniejszy obszar. Pamiętaj, że zawsze możesz zapisać kilka obszarów zamiast jednego dużego.
 
Jeśli szukasz dodatkowych informacji na temat map Google offline, polecam nasze dodatkowe publikacje.
 
Tutaj znajdziesz informacje o planowanych nowych funkcjach map offline: http://www.spidersweb.pl/2015/05/mapy-google-offline.html
 
Tutaj ocena dostępnych już funkcji: http://www.spidersweb.pl/2014/05/nowe-mapy-google-android-ios.html
 
Polecam również śledzić tag: http://www.spidersweb.pl/tag/mapy-google-offline

Tutaj znajdziesz wszystkie nowości związane z mapami Google: http://www.spidersweb.pl/tag/mapy-google
 

#answer-2282

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź