« Wróć do listy pytań

MacBook Pro 13 vs HP spectre x360

+1
0
-1

Potrzebuję do pracy typu trochę Photoshop, trochę projektowanie mockupow i trochę programowanie w javce

  1. Dodam tylko, że dotychczas nie korzystałem z Maca i bardzo potrzebuje rady najlepiej praktyków:)

Odpowiedzi

15 September 2015
Publiczne

Jeśli bierzesz pod uwagę nowego MBP z Retiną, podzespoły obu komputerów pozwolą na komfortową pracę w Photoshopie. Wobec tego wybrałbym sprzęt patrząc na system i ekran. System to temat-rzeka. Moim zdaniem Windows sprawdzi się równie dobrze co OS X, ale ile osób, tyle opinii. Niektórzy mają problemy z dostosowaniem profili kolorystycznych na Windowsie, szczególnie przy równoległej pracy na laptopie i monitorze. W OS X takich problemów nie ma, ale i w Windowsie nie jest to coś, z czym nie można byłoby sobie poradzić.
Jeśli chodzi o ekran, MBP ma sporo lepszy panel. Pomijając kwestię rozdzielczości, MBP Retina z 2015 roku pokrywa 88% przestrzeni Adobe RGB, podczas gdy HP tylko 72%. Jeśli dotyk i możliwość przekształcenia laptopa w tablet uważasz tylko za dodatek a nie cel sam w sobie, to zdecydowanie wybrałbym Macbooka.

#answer-2258
  1. Dzięki Marcin za pomoc. Tak brałem pod uwagę nowego MBP z retiną i zestawiałem go z HP z i7, 8GB RAMu i ekranem QHD. Za nim przejdę do grafiki, projektuje mockupy i tutaj opcja pena z dotykowym ekranem jest dla mnie rewelacyjnym rozwiązaniem. Trochę mnie zmartwiłeś z pokryciem przestrzeni Adobe RGB, bo dzisiaj rano zapłaciłem za Hp'eka.... :)
  2. Jak by nie patrzeć, będziesz zadowolony. Tylko pozazdrościć takich dylematów. :D Pozdrawiam!

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź