« Wróć do listy pytań

Jaki aparat wybrać do 1700 PLN?

+1
0
-1

Witam. Proszę o poradę.
Poszukuję aparatu fotograficznego o następujących elementach:
- do 1700 zł
- robi lepsze zdjęcia niż smartfon typu: Samsung S5, iphone, kręci filmy Full HD 
- ma Wi-fi 
- jest w miarę poręczny, musi sie mieścić w torebce
- będę fotografował dziecko :) i żonę :) jestem raczej amatorem, ale może złapię bakcyla.
- w sklepach polecano mi następujące model: Samsung NX300, Lumix gf6, Sony alpha 5000.
Doradźcie proszę co wybrać. 
Pozdrawiam 
Michał
 

Odpowiedzi

22 June 2014
Publiczne

Do 1700 zł można już wybrać coś bardzo fajnego.
 
Opcja 1: Sony RX100 – ok. 1600 zł
Plusy: miniaturowy rozmiar, zmieści się nie tylko do torebki, ale nawet do kieszeni. Jakością zdjęć zjada nie tylko smartfony, ale i 99% kompaktów. Ma jasny obiektyw, więc da dobre zdjęcia w pomieszczeniach i wieczorem. Ma Wi-Fi oraz NFC, kręci filmy Full HD. Ma kilka trybów automatycznych, w tym tryby scen i fajne filtry kolorystyczne. Oprócz tego ma także wszystkie manualne i półautomatyczne tryby, więc jakbyś złapał bakcyla, miałbyś pole do popisu.
 
Minusy: da się kupić sporo tańszy aparat, który zrobi lepsze zdjęcia, ale za to będzie większy.
 
Opcja 2 (wg mnie najlepsza): wspomniany Samsung NX300 z obiektywem 18-55 mm – ok. 1650 zł
Plusy: Jakość zdjęć jak z lustrzanki, w sumie żaden sprzęt foto do ok. 4-5 tysięcy złotych nie da lepszego obrazka. Ma Wi-Fi, kręci filmy w Full HD. Również ma dużo trybów, automatycznych, pół- i całkowicie manualnych. Ma też dotykowy i odchylany ekran. Daje dobre perspektywy na rozwój, bo ma wymienne obiektywy – jak złapiesz bakcyla możesz dokupić inne szkła. Szczególnie, że możesz podłączyć przez adapter stare, manualne szkła od analogów, które można dostać za grosze.
 
Minusy – sam aparat jest mały, ale z obiektywem robi się spory. Do torebki pewnie wejdzie, ale kieszonkowy na pewno nie jest.
 
Lumixa i Sony A5000 sobie odpuść, będą sporo słabsze.
Jeżeli chcesz zaoszczędzić więcej to przyjrzyj się Samsungom NX1100 i NX2000 – oba kosztują po ok. 1000 zł z obiektywem 20-50. Oba aparaty różnią się sposobem obsługi – NX2000 ma z tyłu duży, dotykowy ekran (tył wygląda trochę jak smartfon), a NX1100 ma bardziej klasyczną obsługę. Jakość zdjęć z obu jest bardzo dobra – taka sama, jak w droższym NX300. Minus – obiektyw ma mniejszy zakres (ma węższy kąt widzenia niż 18-55 dołączony do NX300). W kategorii cena/jakość te dwa aparaty obecnie nie mają konkurencji. Oczywiście dopłacając do NX300 dostaniesz odpowiednio więcej – pytanie tylko, czy to wykorzystasz. Jeśli chcesz “złapać bakcyla”, zdecydowanie wybierz NX300.

#answer-733
  1. Kolejna odpowiedź na temat aparatów, kolejny raz polecane bezlusterkowce, ale nasuwa się pytanie: dlaczego by nie coś z serii mikro 4/3 Olympusa?
  2. Nie przepadam za tym systemem, ale znam wielu zadowolonych użytkowników. Sam bym nie wybrał cropa x2.

Zaloguj się lub Zarejestruj do Dodaj odpowiedź